Mám nárok na vrácení finanční částky – kauce partnerství (jedná se o 25.000 Kč, mám doklad o zaplacení), kterou jsem včera v hotovosti složil do firmy, která využívá systému multilevel? Jde v můj prospěch, že jsem ještě s firmou nepodepsal smlouvu (v tomto případě mandátní) a že firma zná pouze mé rodné číslo, IČO nikoli?

Chápu správně, že tím nedošlo ani k partnerství a tudíž kauce by mi měla být vrácena? Smlouvu bych měl jinak podepsat zítra tj. 20.2.2010. Děkuji, Bedřich

ODPOVĚĎ:
Pokud smlouvu nepodepíšete, máte nárok na vrácení kauce. Kauce pozbývá smyslu, pokud nedojde k uzavření příslušného právního vztahu.  Může se stát, že v případě sporu z kauce bude kryta část škody, která byla společnosti způsobena tím, že jste nevstoupil do předpokládaného právního vztahu.