Dostala jsem nový platební kalendář, kde mám zálohy na 27.500 Kč. Poslala jsem dotaz proč mám tak vysoké zálohy a žádnou odpověď jsem nedostala. V řádném termínu jsem podala výpověď smlouvy. Vrátila se mi doručenka, že si to převzali, nikdo neodpověděl, až po dotazu akceptována výpověď smlouvy k 31.10.2021. Nikde nebylo napsáno, že mám dluh.

Po 5 měsících přišlo vyučování, kde je dluh. Podala jsem reklamaci, na ni přišla odpověď v červnu, že mám vše zaplaceno. Předali to vymáhací společnosti Rychlé řešení pohledávek a ta pořád posílá SMS zprávy a dopis. Děkuji za odpověď Renáta.

ODPOVĚĎ:
Pokud máte doklad o tom, že je vše zaplaceno, tak jej v kopii zašlete vymáhací společnosti a dále nereagujte. Vymáhací společnosti nejednají v souladu se zákonem, jediný, kdo má právo po Vás cokoliv vymáhat, je exekutor, a to až po pravomocném soudním rozhodnutí. Dokud neexistuje soudní rozhodnutí, nejste povinna cokoliv hradit a o tom, že je nařízeno soudní jednání k projednání věci byste se dozvěděla, protože ze soudu by Vám museli zaslat předvolání.