Dodával jsem jako subdodavatel práci. Vyskytly se údajné vady na dodávce díla. Kontaktoval jsem dodavatele, že tyto vady budou odstraněny mojí osobou. Ten toto odmítnul, zakázal mi vstup do objektu a vady odstranil sám. Náklady s tím spojené se mi teď snaží naúčtovat, respektive nechce doplatit dlužnou částku, která se rovná vyúčtování oprav. Jde o to, že mi nebylo umožněno jak dodavatelem, tak investorem vady shlédnout, seznámit se z rozsahem oprav a tyto vady na vlastní náklady opravit.
Šlo o dodávku stavebních úprav sociálního zařízení ve škole. Investor je obecní úřad a potažmo sama škola. Byl jsem najatý dodavatelem, fyzickou osobou na tyto rekonstrukční práce včetně dodávky materiálu. Jednalo se o obložení stěn, položení dlažeb a dodávku sádrokartonových podhledů.
Objednatel prací byl dodavatel a ten nyní odmítá doplatit za výše uvedené dílo. Prosím o radu, jak v tomto případě postupovat. Děkuji za odpověď, Miloš

ODPOVĚĎ:
Nezbude Vám nic jiného než vyrozumět dodavatele o doplacení dlužné částky ve stanovené lhůtě s tím, že jste připraven podat žalobu na soud.  Pokud to nebude postačovat, podat návrh na soud a dlužnou částku vyžadovat z titulu splnění povinností smluvní strany.  Upozorňuji, že předem by bylo vhodné, abyste si situaci řádně prověřil, zda reklamace nebyla způsobena Vaší prací. Pokud jste si jistý, že jste nepochybil a nárok na plnění máte,  můžete postupovat soudní cestou.