Vrácení zboží do 14 dnů: zakoupil jsem zboží na eshopu a vrátil ho do 14 dnů. Prodávající mi řekl po telefonu, že mi vystaví dobropis, ale bohužel, už je to celkem cca měsíc od vrácení zboží. Momentálně mi nezvedá telefon. Někde jsem se dočetl, že ho mám vyzvat přes doporučený dopis.

Jelikož jsem student, tak peníze celkem potřebuji, jedná se o cca 17.000 Kč, dalo by se to řešit přes ušlé zisky? Jak mohu postupovat? Děkuji, Kryštof

ODPOVĚĎ:
O ušlý zisk by mohlo jít pouze v případě, že Vám nevrácením peněz vznikl, např. tak, že prokážete, že jste jej měl investovat se zaručeným ziskem a tyto skutečnosti prokážete, což je ale v soudní praxi velice složité.
Minimálně máte nárok na vrácení kupní ceny a tu lze po prodejci s úspěchem soudně vymáhat žalobou (s ohledem na okolnosti, které zmiňujete).