10.5.10 jsme uzavřeli s projektantskou firmou smlouvu o díle na vypracování projektové dokumentace na přístavbu rodinného domku. Zhotovitel nedoržel podmínky předání díla do 31.5 jak stanoví smlouva a neustále oddaluje dodání dokumence, bez níž nemůžeme pokračovat v dalších krocích souvisejících se zahájením stavby. Dle smlouvy jsme zaplatili zálohu. Za každý den prodlení nám zhotovitel uhradí 0,2% slevy z ceny dle smlouvy.
Můj dotaz
- jak dlouho může dodání projektu oddalovat?
- co mám udělat pro to, když budu chtít odstoupit od smlouvy? jak mi bude vrácena již zaplacená záloha.
Děkuji, Maruška

ODPOVĚĎ:
V tomto okamžiku máte zcela jistě právo od smlouvy odstoupit, neboť objednatel díla může od smlouvy odstoupit, je-li zřejmé, že ani v poskytnuté přiměřené lhůtě nebude dílo hotovo.

Pokud zálohu nezaplatí dobrovolně, tak je jediná možnost – žaloba k soudu.