Můj dotaz směřuje na povinnost platit či neplatit daň z prodeje osobního automobilu dříve než po roce vlastnictví. Zda-li se platí tak v jaké výši? Nebo se prostě neplatí ? Děkuji za odpověď. Jsem normální fyzická osoba. Děkuji, Vilém

ODPOVĚĎ:
Příjmy z prodeje motorových vozidel, letadel a lodí jsou osvobozeny pouze tehdy, pokud doba mezi nabytím a prodejem tohoto majetku přesáhne dobu jednoho roku. Příjem uvedete na konci kalendářního roku do příslušného formuláře, který dostanete na finančním úřadě.