1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Maminka má věcné břemeno v řadovém domku, jehož majitelem je moje sestra. Ta ho chce pronajímat, protože je maminka v Domově pro seniory. Ale bez jejího vědomí, nezeptala se jí na to. Maminka s tím nesouhlasí, protože tam jezdíme já s manželem, abychom ji mohli v Domově navštěvovat.

Bydlíme v Praze a řadový domek je v Sušici. Sestra mi dala 3 měsíce na vyklizení a nechce připustit žádnou diskuzi. Jak prosím v tomto případě postupovat? Mnohokrát děkuji. S pozdravem Gabriela.

ODPOVĚĎ:
Oprávněnou z věcného břemene je pouze maminka, bohužel tedy pokud se v domě nezdržuje, pak nijak nezabráníte tomu, aby sestra jako majitelka nemovitost pronajala a tím Vám znemožnila pobyt v domě. Za situace, kdy již maminka v domě nebydlí, by se sestra dokonce mohla úspěšně domoci zrušení věcného břemene mamince.