V létě 2010 jsme s manželem koupili zahradní chatku na pronajatém pozemku v zahradní kolonii a stali se členy zahrádkářů. V pravidlech tohoto spolku je uvedeno,že je pozemek pro účely zahrádkářské a na odpočinek.Na pozemek jsme si dali menší zahradní bazén a to se stalo příčinou sporu. Původně po nás požadovali zaplacení vody s čímž jsme souhlasili, i když na pozemku nemáme žádné záhonky a tudíž žádnou spotřebu vody (ta se platí paušálem).

Na podzim si odsouhlasili na společné schůzi členů zahrádkářů, že bazény zakazují. Musíme skutečně uposlechnout a přestat používat náš bazén na zahradě? Děkuji, Dominika

ODPOVĚĎ:
Ve Vašem případě je důležité podívat se do pravidel Vašeho spolku, jakým způsobem jeho členové rozhodují, a zda je možné toto rozhodnutí nějak zvrátit. Neznám pravidla Vašeho spolku, která byla ustanovena při jeho založení, tudíž nemohu navrhnout konkrétní postup. Mohu však předpokládat, že pokud o této věci rozhodlo shromáždění pronajimatelů jednotlivých pozemků, nebude proti tomuto rozhodnutí již odvolání možné.