Počet stránek ve webu: 43.307

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ráda bych se zeptala, jaká forma z hlediska neziskové organizace by byla pro mnou zvolený účel nejlepší. Již několik let se věnuji jako soukromá osoba sbírce oblečení, nábytku a předmětů pro diagnostické ústavy či azylové domy. Nyní bych chtěla založit neziskovku, obecně prospěšnou organizaci/spolek či zapsaný spolek.

Z hlediska finančního a účelového nevím, která varianta by byla nejlepší, abych mohla například těm, kteří přispívají vydat potvrzení o daru. Děkuji, Jindřiška

ODPOVĚĎ:
Domnívám se, že vhodnou formou bude spolek. Spolek nevytváří základní kapitál, tudíž není nutná žádná investice. K založení spolku jsou však potřeba alespoň tři osoby.
Další vhodnou formou by mohl být nadační fond. Do nadačního fondu se již počítá s nějakým vkladem, ať peněžitým či nepeněžitým.
Nadační fond však povinně vytváří správní radu, která musí mít alespoň tři členy, a dále musí někdo vykonávat funkci revizora.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.