Jsem nájemník v domě s majitelem. Několik let je problém s rozúčtováním vodného. Doplatek, který byl požadován a zaplacen (4členná rodina) 20-25tis.Kč. Protože mi spotřeba přišla opravdu neúměrná, v roce 2009 jsem požádala o souhlas s instalací vodoměru. Souhlas mi byl majitelem písemně dám. Nyní nastal opět stav, kdy ve vyúčtování vodného za rok 2009 majitel odmítá vodoměr akceptovat a opět rozúčtoval vodné na všechny nájemníky. Podotýkám, že jsem jediná v domě, kdo vodoměr na vlastní náklady instaloval. Platba opět neodpovídá skutečné spotřebě dle vodoměru (hrubý rozdíl 8000 Kč). Má majitel opravdu právo rozúčtovávat vodné na všechny nájemníky. Děkuji, Barča

ODPOVĚĎ:
Rozúčtování není u studené vody stanoveno vyhláškou, proto se řídí dohodou mezi majiteli jednotlivých jednotek.
Pokud však existuje vodoměr jen u Vás, měl by být respektován, neboť nemůže existovat spravedlivější rozúčtování vody.
Požádejte tedy na schůzi vlastníků o změnu v rozúčtování vody, kdy bude u Vás účtována podle vodoměru
V tuto chvíli tedy majitel může takto činit, do budoucna však můžete situaci změnit.