Počet stránek ve webu: 43.133

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Bydlím v pronájmu, smlouva je napsaná na mě a mé tři děti, máme zde trvalé bydliště. Otec mých dvou dětí, je alkoholik a hrozí mu návštěva vykonavatelů exekuce. Není ve smlouvě a ani zde nemá trvalé bydliště. Dozvěděla jsem se, že můžou zabavit i můj majetek.

Skrz jeho nevhodné a závislé chování (výjezdy policie) a hrozbu exekuce bych prosila poradit, jaký je postup, pokud chci dotyčného nechat vykázat z bytu abych ochránila sebe a děti. Chci mu zamezit v obývání našeho pronájmu, který jsem našla sobě a dětem. Kam se obrátit a jak postupovat. Děkuji Leona.

 

ODPOVĚĎ:
V případě vedení exekuce prodejem movitých věcí může exekutor zabavit věci všude tam, kde má objektivně za to, že je může mít dlužník uloženy. V době zabavování neřeší vlastnické právo, osoba, která má za to, že je vlastníkem zabavené věci, může podat návrh na vyškrtnutí věci ze soupisu, a pokud prokáže své vlastnictví, je jí movitá věc vrácena. V dalším se obraťte na místně příslušný Orgán sociálně právní ochrany dětí (sídlí na Městském úřadě v místě Vašeho bydliště) nebo na právníka z řad advokátů (www.advokatikomora.cz).

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.