Manžel se bez mého vědomí zadlužil a mě nyní vyhrožuje exekutor, že musím do 15 dnů zaplatit, jinak zabaví věci, které se nacházejí v našem bytě. Musím exekutora do bytu pustit? Jana.

ODPOVĚĎ:
Exekutora do bytu rozhodně pustit musíte. V případě, že byste odmítla exekutora do svého bytu pustit, mohl by si exekutor sjednat přístup do bytu sám, a to za asistence policie a zámečníka.

O dluzích manžela jste sice nevěděla, ale tato skutečnost nebrání exekutorovi, aby zabavil věci spadající do společného jmění manželů (SJM).