Je možné podat odpor proti platebnímu rozkazu z důvodem že nejsem schopna zaplatit celou částku najednou? Děkuji, Hana

ODPOVĚĎ:
Odpor sice nemusí být odůvodněný - stačí podat písemnost, kde bude napsáno "podávám odpor proti platebnímu rozkazu č....". Ale předpokládám, že jste byla soudem vyzvána k vyjádření důvodů - tak přemýšlejte, zda nějaký nenajdete, protože nikoliv kvůli neodůvodnění odporu, ale kvůli nesplnění výzvy k vyjádření k nároku žalobce, jinak bude založena fikce uznání nároku.

Můžete podat odpor, ten Vám zajistí další čas, protože do 30 dnů po podání odporu se musíte vyjádřit k důvodnosti odporu a teprve potom (pokud nepodáte vyjádření) se může uplatnit zmíněná fikce uznání nároku.
Pokuste se spojit s žalobcem a nabídnout uznání dluhu a splátkový kalendář.
Pokud žalobce na toto řešení nepřistoupí aspoň získáte čas na zajištění peněz.