Počet stránek ve webu: 40.654

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
V dubnu 2007 jsem podepsala kupní smlouvu na osobní automobil v hodnotě 45 tisíc. (bývalý manžel se dohodl na splátky, ústně s majitelem, že mu to odpracuje). Byli stanovené splátky 5 tisíc měsíčně od 30.5.2007 Po půl roce jsem se od bývalého manžela odstěhovala a později rozvedla. Nezabývala jsem se tím, jestli to bývalí splatil. Dne 7.2.2011 mi došel dopis od advokátky - majitele auta, že mám zaplatit celou dlužnou částku.

Musím to zaplatit, i když je to skoro 4 roky? Už jsem zaplatila hromadu dluhů za bývalého včetně toho, že jsem musela prodat dům a vyplatit jeho exekuce a nic mi nezbylo. Děkuji moc za odpověď.  SJM nemáme nijak sepsané. Už jsme rozvedeni a vypořádání nemáme. Kamila

ODPOVĚĎ:
Pokud byly smluvně stanovené splátky, tak každá z nich, která měla být splatná před třemi a více lety je promlčená. Zbytek dluhu je stále platný.
Pokud splátky stanoveny smluvně nebyly a byla ve smlouvě pouze sjednána kupní cena a její splatnost, tak pokud splatnost nastala před více než 3 lety, je dluh promlčený zcela.

Promlčení je třeba namítnout – tedy odpovědět advokátce.