Kupoval jsem na splátky přes internet přes home credit cyklotrenažer. Měl jsem poslat 3 podepsané smlouvy a ofocené doklady na adresu obchodu, který po ověření pošle zboží. Zboží mi už přivezli, ale po 14 dnech mi přišly smlouvy zpátky, nikdo si je nevyzvedl. Tak si myslím že vlastně nic splácet nemusím, protože žádný úvěr nemám, nebo ano? Obchodu asi peníze taky nechybí, nikdo se neozývá. Prosím o radu. Vendelín

ODPOVĚĎ:
Rozhodně bych nespoléhala, že o peníze nebude nikdo jevit zájem. Smlouvu jste již uzavřel na internetu a Vaše odeslání smluv je již jen formalita. A protože jste si zboží objednal, musíte jako strana smlouvy dbát na její platnost. Vaše povinnost platit trvá i nadále.

Na Vašem místě bych se obávala, že po Vás budou časem chtít vysoké úroky za nesplácení. Proto rychle zjistěte, kdy a komu máte splácet, abyste se vyhnul potížím v budoucnu.