2020 jsem sepsal vlastnoručně závěť ve prospěch svojí manželky. Podle pravidel vzoru na netu. Tu jsem vlastnoručně podepsal, bez ověření podpisu a uložil v obálce doma. Děti, sourozence a rodiče již nemám, vše jsem odkázal manželce a následně v případě její smrti, její dceři. Já děti nemám, jen bratrance a sestřenice na Slovensku.

Manželka se obává napadení a zneplatnění této závěti ze strany mých bratranců. Je prosím takto vlastnoručně sepsaná smlouva takto bezpečná? Nenapadnutelná? Děkuji Luboš.

ODPOVĚĎ:
Závěť sepsaná vlastnoručně, podepsaná a datovaná, je platná. Tedy ano, vaše závěť, pokud obsahuje datum, podpis a je sepsaná vlastní rukou, je platná, i když podpis není úředně ověřen, a i když na závěti nejsou uvedeni žádní svědci.