1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Po otci, který zemřel 2017, zdědili 3 synové polovinu rodinného domu a druhou polovinu vlastní jeho bývalá družka. Je nějaká reálná možnost ze zákona vyplacení naší poloviny spolumajitelkou? V domě toho času bydlí syn spolumajitelky. Děkuji, Ferdinand.

ODPOVĚĎ:
Máte dvě možnosti, buď v rámci předkupního práva nabídnout spolumajitelce Váš podíl ke koupi, pokud jej nekoupí, pak nabídnout k odkupu třetí osobě.
Nebo podat k soudu žalobu na zřušení a vypořádání podílového spoluvlastnictví a domáhat se, aby byl celý rodinný dům přikázán spolumajitelce a uložena jí povinnost Vás vyplatit. Pokud s tím budou problémy, soud může nemovitost prodat v dražbě a výtěžek z prodeje rozdělit mezi spolumajitele.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Jak zrušit a vyplatit dědictví ze zděděného bytu, domu, nemovitosti získaného dědickým řízením?