Mám prosbu. Máme problém s elektrickou přípojkou, přívod vysokého napětí musí jít přes zahrádkářskou kolonii, po příjezdové cestě. Tuto cestu mají všichni uvedenou jako spolumajitelé. Všichni zahrádkáři mají zažádáno o elektrickou přípojku, ale pět lidí nesouhlasí s položením vysokého napětí do cesty. Ještě je tam jedna věc, všichni jsou připojeni na stavební přípojku, která není určena napájení domácností a nesplňuje  normy a revizí určitě také neprojde. Chci se zeptat, jestli se s tím dá něco udělat a jestli je toto také veřejný zájem. Děkuji, Marcel

ODPOVĚĎ:
Jako veřejný zájem by se definovat rozvedení vysokého napětí mohlo. Ale jestli máte na mysli obhajobu veřejného zájmu za cenu vyvlastnění těch pěti nesouhlasících spolumajitelů, tak to nebude zřejmě možné. Pravděpodobně bude snazší vyhledat jinou cestu vedení.