Počet stránek ve webu: 42.116

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Matka je majitelka rodinného domu a zahrady. Dostala tento RD darem od svých rodičů během manželství s mým otcem. Je výhradní majitelkou. Kdyby se rozhodla darovat rodinný dům a zahradu mně a sestře, musí se nějak vypořádat s otcem/manželem? Děkuji za odpověď, popř. radu jak to udělat, aby nemusela.

ODPOVĚĎ:
Jelikož dům není součástí SJM, tak se maminka s otcem dělit o finance z domu nijak nemusí a nemusí se s ním nijak vypořádávat. Jediná komplikace může nastat, pokud matka s otcem žijí v domě jako manželé a vedou v něm rodinnou domácnost. Pak by matka nemohla na vás dům převést bez souhlasu otce, a to z titulu vedení rodinné domácnosti v domě. Resp. převod by mohla provést, ale otec by se u soudu mohl domáhat neplatnosti takového převodu. Bez jeho souhlasu by tedy převod byl realizovatelný, ale s rizikem, že se bude domáhat neplatnosti převodu, a to až do tří let po realizaci převodu.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.