Syn si koupil v lednu 2010 byt do osobního vlastnictví, nyní se trvale vrací do ciziny a tento byt chce darovat rodičům. Budeme platit nějakou daň za to, že nedodržel nějakou časovou lhůtu? Dále nám chce darovat další byt, který má ve vlastnictví. Lze jednou darovací smlouvou převést dva byty? Každý má jiné číslo listu vlastnictví, katastrální území u obou je shodné a zda lze oba byty uvést v jednom návrhu na vklad u katastrálního úřadu. Děkuji, Karla

ODPOVĚĎ:
Není mi jasné, jakou daň by Váš syn měl platit, ale darovací daň se mezi rodiči a dětmi neplatí.

Jednou smlouvou lze převézt i dva byty.

Pokud jde o návrh na vklad, domnívám se, že nic nezkazíte, když je podáte zvlášť.