Druh s kterým žijeme ve společné domácnosti 14let, chce darovat nemovitost mému synovi. Přítel je mimo ČR, ale napsal mně generální plnou moc k vyřízení na všech úřadech, která je notářsky ověřená. Je v tomto případě možné vše vyřídit bez jeho přítomnosti? Děkuji, Irena

ODPOVĚĎ:
Notářsky ověřenou plnou mocí můžete v plné moci dohodnutým způsobem vyřizovat záležitosti, tak jak Vás Váš partner zplnomocnil. Teoreticky byste tedy neměla mít při vyřizování převodu nemovitosti žádné problémy.