Jak dlouho zpětně mohu požadovat neoprávněné obohacování a můžu i po zemřelém manželovi (v dědickém řízení se přihlásit) - několikrát jsem ho písemně upozorňovala, že by z mé půlky měli tehdy s přítelkyní platit mě nájem. Nikdy na to nereagoval. Děkuji, Darja

ODPOVĚĎ:
Nárok na vydání bezdůvodného obohacení zaniká pokud není ve lhůtě dvou let od okamžiku, kdy mohl být uplatněn poprvé u soudu, vymáhán soudní cestou (jednotlivé částky nájemného se promlčují samostatně). Pokud nárok existuje, můžete se do dědického řízení přihlásit – otázkou pouze je, zda se Vám nárok podaří prokázat.