Žil jsem s přítelkyní tři roky, a ze začátku vztahu mi dala po splátkách na účet 500.000 Kč, abych mohl vyplatit bývalou manželku. Žádnou smlouvu jsem jí nepodepisoval, bylo to jen slovně řečeno. Peníze mi poslala s tím, že mi ty peníze dává, že pro ni peníze nic neznamenají.

Dnes (15.01.2022) jsem dostal soudní rozkaz, abych ji ty peníze vrátil včetně soudních poplatků. Peníze nemám. Chci se zeptat co mám dělat. Děkuji za odpověď Standa.

ODPOVĚĎ:
Pokud jste dostal soudní rozhodnutí, pak máte dvě možnosti, buď peníze uhradit, případně se snažit domluvit na splátkách nebo se proti rozhodnutí soudu odvolat (pokud jde o platební rozkaz, tak podat odpor) a sdělit, proč s rozhodnutím nesouhlasíte. Musíte ovšem počítat s tím, že pokud se odvoláte a nebudete úspěšný, navýší se tím i náklady soudního řízení.