Nedodržení smíru, exekuce

2 odpovědi

Dobrý den,

obracím se na Vás s dotazem, prosbou o pomoc, jak maximálně snížit dlužnou částku, i když už je asi na všechno pozdě...

V roce 2010 byl vydán Elektronický platební rozkaz na cca 77 tis Kč s příslušenstvím. Jednalo se o výpověď smlouvy na kreditní kartu GE Money Multiservis.
Byl jsem se poradit v advokátní kanceláři, ta podala odpor (nemám k dispozici).
V roce 2011 bylo nařízeno soudní jednání a já na radu AK souhlasil se smírem a splátkami dluhu po 2500 Kč měsíčně. Zaplatil jsem 3 splátky.
Přišel rozvod a vše ze zaniklého SJM se sesypalo na mě, nezvládal jsem plnit dle smíru.
V roce 2014 tak přišla exekuce. Výše dlužné částky se tak tiž blíží 300 tis Kč.

Prosím, jde s tím "něco" dělat? Alespoň se pokusit snížit dluh, ideálně vše zastavit? Snažil jsem se sám amatérsky bránit, navrhoval svoji nemajetnost apod. bez úspěchu.

Dobrý den, bohužel velcí věřitelé zpravidla na snížení dluhu neslyší. Svůj dluh pravděpodobně nesnížíte, spíše poroste na úrocích či jiném příslušenství. Pokud máte více dluhů, je pro Vás řešení insolvenční řízení a oddlužení. Doporučuji Vám obrátit se na právníka z řad advokátů (http://www.advokatikomora.cz), který by Vám insolvenční návrh sepsal.