Insolvence v ČR pro Slováka, slovenského dlužníka - může dostat občan SR insolvenci v ČR?

1 odpověď

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, za jakých podmínek je možné, aby slovenský občan, který se zadlužil v ČR, požádal o oddlužení v ČR. Jsou nějaké speciální podmínky týkající se např. povolení k pobytu, trvalého pobytu a pod. ? Je problém, pokud má na Slovensku nezrušenou živnost, kterou od roku 2002 neprovozuje a od tohoto roku se zdržuje na území ČR (pracovní smlouvy)?
Děkuji

Zdravím Vás, máte-li na území ČR trvalý pobyt mám za to, že se můžete oddlužit za stejných podmínek jako občan ČR. Poněkud problematičtější však vidím Vaši živnost v SR a otázku dluhů z podnikání na území SR. Mám za to, že živnost na Slovensku bude nejlepší buď ukončit nebo alespoň přerušit. Pokud máte dluhy z podnikání na Slovensku, bude je nutné přiznat a je otázkou jak tuto věci posoudí naše soudy. Pokud dluhy z podnikání nemáte a vše si řádně platíte, tak v tom nevidím závažnější problém.