Počet stránek ve webu: 31.588

popis obrázku

Vaše bezplatná právní poradna
má nové logo a vzhled.
Původní vzhled webu byl tento:

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 258752592 / 0300 . Děkujeme! Financování poradny - info.
Dne 22.4.2010 jsme měli u cestovní kanceláře objednaný zájezd na Island. Cestovní kancelář jej i přes aktuální (sopečný prach) situaci pořádá. Mně lékař, u kterého jsem v péči, cestu ze zdravotních důvodů nedoporučil, cestovka slíbila vrátit 80% storno poplatku, můj spolucestující ovšem musí doplatit 5000Kč za jednolůžkový pokoj.
Chci se zeptat, zda-li vyslání cestujících letecky v situaci, kdy většina vzdušného prostoru je z bezpečnostních důvodů uzavřena do destinace, kde vybuchla sopka, jejíž další činnost nelze nijak předpovědět, naplňuje skutkovou podstatu zákona o obecném ohrožení (nebezpečí smrti, újmy na zdraví). Také, zda-li požadování příplatku za jednolůžkový pokoj u spolucestujícího, když mně lékař zájezd nedoporučil není za těchto okolností v rozporu s dobrými mravy. Děkuji. Blanka

Můj partner si bral v autobazaru auto a uvedl zaměstnavatele u kterého již v té době nebyl zaměstnán a jelikož nebylo na placení leasingu tak se věc podala na policii. Policie to posuzuje jako úvěrový podvod. Chtěla bych se zeptat jaké z toho může mít následky? Děkuji, Petra

Agresivní a vulgární napadení mé maminky sousedem na vlastním pozemku. Vše začalo před několika lety, kdy se moji rodiče nepohodli se sousedy. Poté naše rodiny spolu nekomunikovaly. Naše pozemky sousedí vedle sebe. Dvorek je obezděný cihlovou zdí, ale zahrada ne (ani plotem).

Měla bych dotaz ohledně mojí dcery, které bylo ublíženo. Před rokem byla agresivně napadena a dokonce se také jednalo o pokus znásilnění. Bojovala v nemocnici o své zdraví. Šlo o brutální útok s možností trvalých následků. Viník byl dopaden a po roce byl trestní soud. Dostal podmínku a my jsme měli zmocněnce (advokáta).

2015 jsem sepsala několik úvěrů. Tyto úvěry měly falešné podklady (příjem a jiné potvrzení). Žadatelé o úvěry potvrdili, že úvěry podepsali. Už jsem byla dvakrát podávat vysvětlení na policii. Vysvětlení je z mé strany stále stejné, ale policista, který to vyšetřuje se ke mně chová dost arogantně a někdy byl i sprostý.

Před několika měsíci se k nám pokusili dostat do bytu násilím dva neznámí lidé. Já jsem muže viděla okamžik, syn s nimi mluvil, věděli, kdo je a chtěli po něm peníze. Syn je nikdy neviděl, žádné peníze nemá, je v invalidním důchodu. Syn po rozmluvě se svou lékařkou oznámil druhý den přepadení na policii, byl s ním sociální pracovník, který se o něj stará.

Pronajal jsem dům (listopad 2010), s nájemcem jsme byli dohodnuti na stavech elektroměru, se kterými přehlásí elektroměr na sebe. K převodu došlo až cca po 3 měsících, přitom v nájemní smlouvě je stanoven převod do 8 dnů od podepsání. Na ČEZu mi řekli, že udělat převod se „zpětnými“ stavy není problém, pokud již neproběhla nějaká fakturace.

S manželem prodáváme věci po jeho dceři. Věci prodávám já, na nejmenované sociální síti s mojí fotkou a mým jménem a názvem bydliště. V komentáři pod jistou fotkou, se objevil komentář od jeho bývalé partnerky doslovně cituji: "tato čtyřkolka je kradená, nekupovat prosím, na paní bude dáno trestní podání".

S bývalým manželem jsme se rozvedli již před třemi roky. Už v soudní síni mi vyhrožoval, že mi ten rozvod nikdy neodpustí. Žádost o rozvod jsem podala já, důvodem byla jeho nevěra, až poté jsem se dozvěděla, že jich bylo šest. Tedy šest fyzických a dvě "virtuální", které sice přesně popisoval kolegům na oddělení, ale ke styku nedošlo.

Existuje nějaký důvod, kdy je možné porušit zákaz řízení motorových vozidel? Třeba když jde o život, havárie atd. ? Karel

Přihlášení do webu