Počet stránek ve webu: 35.880

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 258752592 / 0300 . Děkujeme! Financování poradny - info.
Chtěla bych Vás požádat o radu ohledně nahlížení do zdravotní dokumentace - policie po mě požaduje souhlas s tím, aby si vyžádali moji zdravotní dokumentaci.  Navrhla jsem, že nechám udělat výpis z dokumentace sama a předložím jim ho - to jsem udělala a policie má moje zdravotní záznamy v této formě.  Chtěla bych se zeptat, jestli i přesto mohou trvat na nahlížení do mých zdravotních karet a provádět nějakou konzultaci s mým ošetřujícím lékařem i bez mého souhlasu. Děkuji, Monika

Pokud využiji smyšlené rodné číslo pro získaní služby u operátora mobilních služeb omezené věkem. Jedná se o trestný čin, či přestupek pakliže mobilní operátor není státní organizací a služba jako taková není vázaná smlouvou, ale řídí se všeobecnými podmínkami (předplacená služba)? Děkuji, Stanislav.

Pohybuji se ve světě marketingu doporučení (MLM), kde se zabývám několika projekty. Toto prostředí je širokou veřejností stále považováno za podvodné a s tím souvisí i můj dotaz. Jak se mohu bránit proti člověku (webmasterovi diskuzního webu), kdo mne označí doslova za podvodníka?

Moje matka již 45 let pracuje ve školství dříve jako ředitelka, po změnách ve školství - právní subjekty - vykonává funkcí vedoucí učitelky MŠ. Je to velice kvalifikovaný pedagog, hodně let pracovala jako okresní metodička. Děti ji milují, vedení školy je s práci mé matky spokojené, vše v pořádku.

Je mi skoro 75 let, jsem nemocná a bydlím v domě s dcerou a zetěm. Zeť mě už roky napadá fyzicky a psychicky a při řešení u komisí tvrdí lživé informace. Bojím se o svůj život. Po přepsání domu na dceru před pár lety se toto týrání ještě zvýšilo. Štve proti mě i své děti a je agresivní i proti mým návštěvám.

Jsem učitel na střední škole. Došlo k situaci, kdy jsem zabouchl dveře a moje studentka tam strčila ruku, odešla k lékaři a tam z pomstychtivosti nahlásila, že jsem ji fyzicky napadl. Je evidentní, že se nejednalo o úmysl a zranění vzniklo její vinou nicméně si s tím nevím rady. Prohlašuje totiž veřejně, že se jedná o napadení. Prosím vás o radu, jak mám dále postupovat. K události došlo 3.12.. Děkuji, Šimon

05/2016 se stala dopravní nehoda. Řidiči byl v té době odebrán řidičský průkaz za alkohol. Nehodu proto na sebe vzala řidičova přítelkyně, která teď vyhrožuje, že půjde na Policii a udá ho, že řídil on. Ona sama i ostatní účastníci nehody potvrdili, že řídila právě ona. Problém je v tom, že ona v době nehody byla v zaměstnání, kde jí to můžou potvrdit svědci.

Na facebookových stránkách jednoho politika jsem sdílel odkaz, obsahující nepravdivou informaci. Konkrétně se jednalo o zfalšovaný screen jednoho celostátního internetové deníku, v jehož titulku byla uvedena lživá informace jedné osobě. Ta mi poslala odkaz a vyzvala ke kliknutí, získala tak moji IP adresu, na základě které na mě podala trestní oznámení.

Pronajal jsem dům (listopad 2010), s nájemcem jsme byli dohodnuti na stavech elektroměru, se kterými přehlásí elektroměr na sebe. K převodu došlo až cca po 3 měsících, přitom v nájemní smlouvě je stanoven převod do 8 dnů od podepsání. Na ČEZu mi řekli, že udělat převod se „zpětnými“ stavy není problém, pokud již neproběhla nějaká fakturace.

Máme rok po svatbě. Žijeme v domě mých rodičů. Manžel zaplatil pár oprav na domě, chce abych přesvědčila rodiče, aby přepsali dům na nás, že jinak žádné jiné opravy už nebude financovat. Fyzicky mě týrá, pokud nám rodiče dům darují, je schopný ho prodat a nás vystěhovat.