Počet stránek ve webu: 34.473

popis obrázku

Vaše bezplatná právní poradna
má nové logo a vzhled.
Původní vzhled webu byl tento:

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 258752592 / 0300 . Děkujeme! Financování poradny - info.
Dňa 29.06.2012 som si vytvoril objednávku na https://www.xxchange.com/ na nákup dolárov $ na Liberty Reserve. Dňa 03.07.2012 mi potvrdili prijatie sumy 501.30 eura a do dvoch hodín mali poslať za to $ na LR. No ale do dnešného dňa sa tak nestalo.

Jsem členem bytového družstva, které 2013 privatizovalo obecní dům se šesti byty. Dům měl v době privatizace volné tři byty a ve zbývajících třech bytech bydleli oprávnění nájemci ze zmiňovaných třech rodin. Plán byl takový, že tři volné byty se přidělí rodinným členům oprávněných nájemců. Každý z těchto bytů má rozdílnou kvalitu a vybavení.

Kolik podmínečně odložených trestů může člověk mít - neboli dostat od soudu? Pokud spáchám trestný čin (třeba krádež) a následně jiný (třeba nemajetkový), hrozí, že soud přemění podmíněný odklad výkonu trestu kvůli druhému nesouvisejícímu TČ na nepodmíněný pro neosvědčení v podmínce? Děkuji, Ema

Kamarádovi jsem 3 roky zpět půjčil poměrně velkou částku, s vrácením dohodnutým jen ústně. V té době měl exekuci na účtu, takže jsem částku zaslal ze svého účtu na účet jeho přítelkyně. Mimo to si tímto způsobem půjčil, tehdy s mým ústním souhlasem (stejně jako v prvním případě beze svědků) další peníze z účtu mé firmy (ke kterému měl přístup přes autorizační kalkulačku zřízenou na mě, a ke kterému také využíval kartu, vedenou též na mě, pro výběry z bankomatu). Sice jsme v situaci kdy komunikujeme, avšak stylem "teď nemám", a ani jakákoli rozumná dohoda o splátkách není průchozí.

08/2013 jsme jeli jako závodní tým karate do světový šampionát. Celkem 9 osob, z toho trenér a 4 závodníci, zbytek členové rodin. Jsme si jisti, že si Pan "trénér" vyžádal dotace u kraje Vysočina bez našeho vědomí, dokonce mi to jeden kolega potvrdil, že mu tu žádost napsal a domníváme, že byla poskytnuta (přibližná výše asi 120 tis. Kč).

Expartner byl 31.5. 2013 odsouzen k 18 měsícům podmíněného trestu za neplacení výživného. V červnu 2013 zaplatil, v červenci už opět ne. Chci se zeptat jak můžu postupovat, aby k trestu odnětí svobody došlo, někdo mi tvrdí, že když je v podmínce, stačí, aby jeden měsíc nezaplatil. Děkuji, Martina

Manžel je částečný invalidní důchodce a pracuje na plný úvazek v chráněné dílně, kde asi 10 zaměstnanců kompletuje díly na sifony do umyvadel. Zaměstnavatel (majitel) mu pošle mzdu 7.500 Kč na účet a manžel si může nechat jen 6.000 Kč a zbylé peníze (tedy 1.500 Kč) musí zaměstnavateli vrátit.

Přišla mi SMS zpráva ve znění: Dobrý den, Vaše konto bylo zablokováno, pro více informací volejte na tel.číslo 900XXXX. Jak jsem se sám přesvědčil, cena za 1 minutu volání byla 99 Kč a jediné co jsem slyšel bylo "je nám líto,všichni naši operátoři právě hovoří, vyčkejte, za okamžik budete spojeni." Po pár vteřinách jsem zavěsil a vzpoměl jsem si na nedávný případ který byl medializován v TV, kdy chodily SMS typu "Váš úvěr byl schválen."

Půjčil jsem bývalé přítelkyni 15.10.2010 částku 14.000 Kč. Když jsem se vrácení začal domáhat, rozešla se se mnou. Dvakrát jsem se domáhal vrácení osobně, nejdříve na mě podala návrh na přestupek. Dal jsem jí totiž facku, když řekla, že sem jí nic nepůjčil. Druhou návštěvou podala žalobu pro nebezpečné pronásledování - stalking.

Ráda bych se zeptala na to, jestli podle vás má smysl podávat podruhé návrh na zahájení přestupkového řízení ve věci urážky na cti. Poprvé v roce 2013 soused do výpovědi na přestupkovém řízení uvedl urážku, že moje matka "se dlouhodobě ambulantně léčí v psychiatrické léčebně ve Lnářích".