Počet stránek ve webu: 33.658

popis obrázku

Vaše bezplatná právní poradna
má nové logo a vzhled.
Původní vzhled webu byl tento:

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 258752592 / 0300 . Děkujeme! Financování poradny - info.
Chtěl bych se zeptat jaká je obvyklá trestní sazba za řízení auta pod vlivem alkoholu. Nadýchal jsem 1,9 pak 2,23. Nic jsem nezpůsobil, zastavila mě policejní hlídka. Je to můj první prohřešek. Na kartě mám všechny body. Děkuji, Mirek

V současné době jsem obviněn z trestného činnu vydírání u okresního zastupitelství v Šumperku. Pracuji v baru a 2 z hostů mi nezaplatili. Proto jsem je druhý den vyhledal, abych je na dluh upozornil. Došlo k potyčce při níž jsem se bránil a nakonec zavolal Policii. V dalších dnech jsem podal trestní oznámení pro ublížení na zdraví. Policie danou věc prošetřila se závěrem, že nebylo možné prokázat ublížení, i když jeden z nich to ve své výpovědi potvrdil.

Na policii jsem vypovídal proti svému strýci (přijeli si pro mě) ve věci krádeže v autech. Nechal si u mě dva mobilní telefony, které jak mi Policie sdělila, pocházejí z těchto krádeží. Jde o to, zda mohu u soudu odmítnout vypovídat a jestli ano, zda-li může soudce použít mou výpověď od Policie.
Ctirad

Již několikrát jsem zjistila, že dopisy došlé na mé jméno, potom adresa organizace, mi jsou předány do přihrádky bez obálky – tedy již čtené. Ředitel se už kdysi zastal sekretářky, že to není možné. 19.11.2012 byl odeslán dopis, ve kterém kromě pozvánky na konferenci byl vložený papír s krátkým vzkazem, dopsaným rukou.

Můj 22letý syn koupil láhev alkoholu, dal napít 15letému kamarádovi v partě, pak mladistvému prodala obsluha diskotéky (kam se přesunuli) alkohol. Chlapci bylo zle, přijela matka s Policií. Nezletilý kluk řekl, jak to bylo. Teď má jít syn k výslechu. Co z toho může mít prosím? Je trestné dát napít alkohol mladistvému chlapci? Jak z toho ven? Děkuji, Nina.

Potřebovala bych poradit. Ve svém předchozím zaměstnání se ztrácely věci a podezření padlo na mou osobu. Nikdy my nikdo nic nedokázal a ani nemohl, protože jsem nic neukradla. Ale podezření na mě pořád zůstalo. Nebyla mi prodloužena smlouva a pracovní poměr byl ukončen. Poté jsem nastoupila na MD. Když jsem se vrátila zpět do zaměstnání, tak se ta  pomluva opět objevila, byla jsem ve zkušební době.

1.3. 2017 jsem si na poště převzal rozhodnutí samosoudce, tedy trestní příkaz. Byla mi uložena pokuta ve výši 25.000 Kč, v případě nesplnění příkazu, odnětí svobody na 5 měsíců a zákaz činnosti (řízení motorových vozidel) na 18 měsíců. Chci se zeptat, jaká je lhůta zaplacení uloženého peněžitého trestu a jak se dozvím způsob platby? Jelikož tyto informace na uvedeném příkazu nejsou. Děkuji, Petr

Můj bratr je od ledna 2012 rozvedený. Se svojí manželkou nežije již rok a půl. Manželka má neustále trvalé bydliště, kde žila. Může bratr toto trvalé bydliště odhlásit své bývalé manželce nebo jak má postupovat? Majetkové vypořádání ještě neproběhlo. Dále bych se chtěla informovat.

Od 2010 jsem rozvedená. Syn (14 let) byl svěřen do mé péče, rozsudek je pravomocný. Přesto ho otec nerespektuje, již více jak rok má syna u sebe. Podávala jsem návrh na výkon rozhodnutí odebráním dítěte z jeho péče a předáním do mé, ale soud mi opakovaně nevyhověl, přistoupil pouze k výzvám a pokutám, které otec ani v jednom případě nepřevzal.

Nedávno jsem zdědila rodinný dům, kde bydlí moji rodiče. Mám takové podezření, že by můj otec mohl ilegálně odebírat vodu, nebo elektřinu. Nejsem si jistá, ale čistě teoreticky, kdyby se na to přišlo, koho budou pokutovat? Mám trvalé bydliště jinde. Nemám s tím nic společného, jsem pouze majitelem nemovitosti.