Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.072.426

Soud neposlal rozsudek a strana se tak nemohla odvolat - pochybení soudu?

1 odpověď

Sud mi neposlal rozsudok a zmeskala som odvolanie. sud sa konal 9.3.2016 a ziadny papier som nedostala. Som poskodena vo veci ublizenie na zravi. Prehrala som. Bez rozsudku sa neviem odvolat? Alebo kam mam ist pre ten papier.

Dobrý den,
dle ust. § 204 odst. 1 o. s. ř. se odvolání se podává do patnácti dnů od doručení písemného vyhotovení rozhodnutí u soudu, proti jehož rozhodnutí směřuje. Bylo-li vydáno opravné usnesení týkající se výroku rozhodnutí, běží tato lhůta znovu od právní moci opravného usnesení.
Tedy lhůta pro odvolání Vám bude běžet až po doručení rozhodnutí.
Stejnopis rozsudku se zpravidla účastníkům doručuje do vlastních rukou. Pokud se účastníci vzdali práva na odvolání po skončení jednání, které rozsudku předcházelo, doručí se stejnopis vyhotovení rozsudku zpravidla při skončení jednání. Soud zpravidla doručuje rozsudek ve lhůtě 30 dnů ode dne vyhlášení, ale lhůta může být i prodloužena.
Pokud Vám ani poté nebude rozsudek doručen, můžete se informovat na informačním centru příslušného soudu.