Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.076.272

Insolvence, oddlužení, osobní bankrot - dluh u VZP u nezaměstnané matky samoživitelky s dítětem

1 odpověď

Dobrý den.
Jsem v evidenci UP, pobírám pouze příspěvek na bydlení a živobytí. Mám šestiletého syna. Vznikl mi dluh u všeobecné zdravotní pojišťovny VZP 120.000 Kč, odmítli mi sepsat splátkový kalendář. Dluhy postoupili exekutorovi. Vlastním malý domek v hodnotě cca 150.000 Kč ve kterém se synem žijeme.
Je možno v mé situaci využít možnost zahájení insolvenčního řízení, pokud ano, jak mám postupovat.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
ve Vašem případě připadá v úvahu podat insolvenční návrh, ve kterém budete žádat o povolení oddlužení. Oddlužení je možné buď formou splátkového kalendáře, anebo zpeněžením majetkové podstaty. Abyste mohla žádat o splátkový kalendář, musíte mít mj. příjem ne pobírat dávky. Tedy je velká pravděpodobnost, že by došlo k oddlužení provedené zpeněžením majetkové podstaty. Vzhledem k tomu, že problematika oddlužení je velice rozsáhlá a společně s žádostí musíte doložit spoustu skutečností, doporučuji Vám obrátit se na některou občaskoprávní poradu působící ve větších městech nebo na některého z advokátů, který Vám se sepsáním insolvenčního návrhu pomůže. Seznam advokátů naleznete zde: http://www.advokatikomora.cz. Dále více o oddlužení se dozvíte zde: http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/oddluzeni/