V roce 2017, přes podvodnou webovou stránku jsem zakoupila určité zboží. V této trestní věci byla celkem způsobena škoda ve více než 5.000.000 Kč s účastí více poškozených. V roce 2023 oddělení kybernetické kriminality rozhodlo, že z důvodu pochybnosti o tom, kdo má na výše uvedené peněžní prostředky vlastnické právo, ukládá tyto peníze do úschovy soudu.

Jak v tomto případě můžu uplatnit svůj nárok na tyto peníze? Mám výpis z účtu od bývalého partnera, který v tu chvíli tento nákup na podvodném e-shopu hradil.

ODPOVĚĎ:
O vydání věci zajištěné v trestním řízení můžete požádat v rámci návrhu na vydání věci podaným u civilního soudu či jej můžete uplatnit v rámci trestního řízení. Před dalším postupem Vám doporučujeme poradit se s advokátem.