V  dědictví po mém zemřelém otci byl vypravitelem pohřbu můj bratr, který požádal notářku o určení odhadce soudem k odhadu nemovitostí spadajících do řízení v dědictví. Soud rozhodl a určeného odhadce kontaktovala bez mého a bratrova vědomí naše macecha, druhá žena našeho otce, a provedla ho zmíněnými nemovitostmi. Vyzdvihla neduhy bytu a dopadlo to tak, že byt (atraktivní) byl v znaleckém posudku oceněn pod tržní hodnotou nemovitosti.

ODPOVĚĎ:
Pokud nesouhlasíte se znaleckým posudkem, můžete si nechat pořídit vlastní posudek od jiného znalce. V řízení před soudem, kde se bude dědictví projednávat v případě, že se nedosáhne absolutní shody a uzavření dědické dohody před notářem, pak lze rozporovat macechou ovlivněný posudek na základě posudku jiného.