Máme postavenou samostatně stojící garáž na základě stavebního povolení z roku 2009. Do dnešního dne neproběhla kolaudace. Potřebuji poradit zda ještě jde garáž zkolaudovat a jak postupovat. Děkuji, s pozdravem Milada.

ODPOVĚĎ:
Kolaudace Vaší garáže (byť opožděná) by měla být možná - platná právní úprava v zásadě nestanoví žádnou lhůtu, po jejímž uplynutí by již kolaudace proběhnout nemohla.
Co se týče nezbytného postupu, doporučuji Vám obrátit se na místně příslušný stavební úřad a dotázat se ho, co vše je pro úspěšnou kolaudaci zapotřebí učinit (jakou žádost vyplnit a jaké podklady přiložit). Právní názor (resp. zavedená praxe) stavebního úřadu pro Vás totiž bude určující.