Jsme vlastníky podílu na družstevím bytě. Je možné darovat, převést členská práva na naši nezletilou desetiletou vnučku?
Naše dcera , matka vnučky by za ní jednala. Je toto ze zákona možné a nebo záleží na stanovisku Bytového družstva? Děkuji, Bořivoj

ODPOVĚĎ:
Bytové družstvo takové převody pouze bere na vědomí. Vy můžete na vnučku převést byt kdykoli. Nepotřebujete ničí souhlas. Doporučuji kontaktovat orgán sociálně právní ochrany dětí. Ten často jedná a zastupuje nezletilé děti v takovýchto věcech. Hlavně v případech, kdy by Vaše dcera mohla mít teoreticky zájmy odlišné, od zájmů své dcery (tedy Vaší vnučky). Pak by byla součinnost tohoto orgánu nezbytná. Orgán sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) naleznete na obecním úřadě s rozšířenou působností.