Jak to bude s rozdělením majetku a dluhů po rozvodu. Manžel během manželství dostal insolvenci. Já si za manželství vzala půjčku na plastová okna a pak další na zařízení domu. Ani jeden nejsme majiteli domu. Majitelkou je má tchýně, u které jsme žili. Já teď bydlím jinde, manžel mi nepřispívá na půjčky, ale bydlí stále v domě u své matky, takže všechno využívá on.

Když jsem se stěhovala, tak jsem si nic neodnesla. Jak to tedy bude s vyplacením? Mám nárok na polovinu majetku co jsme společně během manželství pořídili? A jak to bude s dluhy? Bude mi muset vyplatit zpětně polovinu splátek za dobu co jsem se odstěhovala do rozvodu? Děkuji Drahoslava.

ODPOVĚĎ:
V případě rozvodu máte samozřejmě právo na polovinu majetku, který jste za manželství pořídili. Pokud jde o dluhy, tak bohužel pokud se jedná o dluhy, které byly součástí SJM, tak Vám nic vracet nemusí, to by musel pouze v případě, že jeho dluhy by nebyly prokazatelně součástí SJM. Pak byste samozřejmě na polovinu splátek měla nárok, neboť dluhy splácel předpokládám ze svých příjmů, které jsou součástí SJM.