Manžel pracuje v rodinné firmě - s. r. o. Ve firmě je jednatelem. Otec má podíl 50%, matka 25%, manžel 25%. Matka s otcem chtějí přepsat jejich podíl na mého manžela, aby byl 100% vlastníkem firmy. Je možné, aby mu podíly darovali, abych já jako manželka na podíly neměla v případě rozvodu nárok? Nebo bychom s manželem museli ošetřit SJM? Můj dotaz je, zda podíly ve firmě jdou darovat nebo musí být udělaný nějaký přepis a podíly darovat nejdou. Děkuji za odpověď Miloslava.

ODPOVĚĎ:
Podíly ve společnosti lze darovat i bezplatně, tedy skutečně ano, rodiče manžela mu mohou podíly darovat a podíly tak nebudou ve společném jmění manželů.