Při rozvodu jsme podepsali dohodu o vypořádání SJM tím, že manžel vyplatí dceři do 1 roku od nabytí právní moci 7.000.000 Kč. Lhůta v dubnu 2023 vypršela a dcera dodnes peníze neobdržela. Můžete mi prosím poradit, jak dále postupovat? Je nutné, aby dnes (26.06.2023) už 18 letá dcera sama podala žalobu za nedodržení soudí dohody? Nebo mohu vše vyřídit já, jako její matka? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Radislava.

ODPOVĚĎ:
Neznám bohužel podrobnosti soudní dohody, ale pokud je Vaše dcera již plnoletá, bude soud vyžadovat, aby se o svá práva brala sama.
Před soudními kroky však zvažte předžalobní výzvu a možné navštívení arbitra tj. mediátora.