Byla mi zrušena pozice v zaměstnání. Fakticky došlo jen k jejímu přejmenování a rozšíření povinností. Smlouva byla ředitelem firmy podepsána cca 25.9.2023, od té doby probíhají jednání ohledně náplně práce a úpravy Smlouvy o mzdě. Takže hádám, že moje stávající pracovní smlouva ještě platí, neb výplata stále chodí.

Můj dotaz – platí moje původní pracovní smlouva nebo teď žiji, (do podpisu Dodatku pracovní smlouvy) v nějakém vákuu, přičemž tedy nejsem již Vedoucí oddělení (původní název s jasně daným rozsahem činnosti), ale Vedoucí týmu (s jinou, ale podobnou náplní) a formulací rozsahu činnosti „vedoucí týmu“ „s přesahem do Garanta profese“ a „s přesahem do Hlavního inženýra projektu“ a „s přesahem do Manažera projektu“. Velice děkuji. Hynek.

ODPOVĚĎ:
Pracovní smlouva platí, dokud nedojde k její změně dodatkem, nebo dokud nedojde k podpisu nové smlouvy. Jak s dodatkem, tak s novou smlouvou musí souhlasit obě smluvní strany.
Zaměstnavatel je povinen Vám do změny přidělovat práci podle stávající pracovní smlouvy. Pokud takovou práci nemá, mohou vzniknout překážky na straně zaměstnavatele.