Od 9/2023 jsem kvůli onemocnění toxickou epidermální nekrolýzou v pracovní neschopnosti. Protože jsem učitelka v MŠ nebylo mi doporučeno již toto povolání kvůli nemocí a případným infekcím vykonávat. Se zaměstnavatelem jsme se domluvili na ukončení pracovního poměru dohodou k 31.12.2023.

Stále jsem však v pracovní neschopnosti, ta v lednu 2024 může i přes ukončení pracovního poměru dále trvat? Pokud ano, není potřeba doložit nějaké doklady lékaři či správě sociálního zabezpečení? Děkuji. Jiřina.

ODPOVĚĎ:
Pracovní neschopnost může trvat i po ukončení pracovního poměru, její trvání s ním nesouvisí.
Doporučuji domluvit se přímo s ČSSZ a se zdravotní pojišťovnou a také s úřadem práce (kde sice není možné se do ukončení pracovní neschopnosti registrovat jako uchazeč o zaměstnání, ale je vhodné domluvit s nimi správný postup, který může být pro každou oblast mírně odlišný).