Chtěl bych se zeptat, jak mám chápat v pracovní smlouvě tuto formulaci:   "Po odpracování minimálně 12 měsíců může zaměstnanec obdržet 13. plat do výši 30% jmenovité měsíční mzdy, 14. plat do výše 80% ze jmenovité mzdy."  Platí, že dostanu po odpracování 14 měsíců 14. plat až 80% dle kvality práce nebo jen nějakou poměrnou část? Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:
Vzhledem k formulaci "může" a "až do výše" pravděpodobně existuje nějaký vnitřní předpis, který upravuje podmínky vyplácení těchto bonusů. Pokud takový vnitřní předpis není, bude o výši rozhodovat zaměstnavatel. Znamená to, že bonus může, ale nemusí být vyplacen a může být vyplacen v jakékoli výši až do 30, resp. 40%.