Jsem na rodičovské dovolené a od  května. Po třech letech, jsem svého zaměstnavatele žádala o prodloužení do 4 let věku dítěte, protože mám tuto dobu nahlášenou na úřadě. Zaměstnavatel mi dobu RD nechce prodloužit, ale navrhuje mi buď neplacené volno s tím, že si budu hradit zdravotní pojištění, přitom budu pořád na rodičovské dovolené a nebo výpověď dohodou bez nároku na odstupné.

Pokud nenastoupím po 3 letech dá mi výpověď pro porušení pracovní kázně. Během RD jsem si zvýšila kvalifikaci na vlastní náklady, zaměstnavatel ale tuto skutečnost nechce zohledňovat a mám nastoupit na původní místo. Školku ani jinou adekvátní práci mé kvalifikace nemohu sehnat. Ať budu mít jakoukoliv výpověď, nebudu zařazena do programu EU (výpověď z organizačních důvodů). Děkuji, Dana

ODPOVĚĎ:
Takové jednání zaměstnavatele je nepřípustné.
Pokud by Vám výpověď opravdu dal, musela byste jí soudně napadnout pro neplatnost. Případně můžete hned podat stížnost na Inspekci práce.