Prosím chtěl bych se optat jaké důkazy potřebuji k tomu abych někoho mohl obvinit z omezování osobní svobody. Bydlím u prarodičů, nedávájí mi moji vlastní poštu a pak se diví, když mi přijde vyhrožování exekucí že neplatím půjčky. Nevím co mám dělat jsem zatím v tíživé finanční situaci a odstěhovat se zatím nemůžu. Děkuji, František

ODPOVĚĎ:
Bráněním v užívání osobní svobody se rozumí takový zásah do osobní svobody, jímž se znemožňuje volný pohyb člověka, a to i jen na krátkou dobu, je-li omezení nesnadno překonatelné. Patří sem například uzamčení v místnosti, spoutání, zbavení osoby tělesně postižené pomůcek (berlí), bez níž není schopna se sama pohybovat, svíráním v náručí, držení rukou a podobně. Nelze tedy jednoznačně říci, že činnost, kterou konají Vaši prarodiče se může klasifikovat jako trestný čin omezování osobní svobody.
Doporučuji Vám si zajistit zasílání či ukládání poštovních zásilek na jiné místo např. zřízení P.O. boxu na Vaší poště.