Muž zveřejňuje na internetu mé intimní fotografie bez mého souhlasu. Stalo se to již 2x. Je to trestné, jak se můžu bránit? Děkuji. Sandra

ODPOVĚĎ:
Můžete podat trestní oznámení pro trestný čin poškozování cizích práv a nebo žalobu na ochranu osobnosti a požadovat odškodnění a vyslovení zákazu tohoto jednání osoby.

Internetové stránky si samozřejmě pro pozdější dokazování vytiskněte a uložte na disk, vytiskněte si i emailovou komunikaci s tím, kdo zřejmě fotografie zveřejnil a také veškerou emailovou komunikaci se správcem webu, kde jsou fotografie zobrazeny (předpokládám, že jej požádáte o vymazání fotografií, pokud to neudělá Váš manžel).