Rodičovská dovolená mi končí v červnu 2011, moje pracovní místo je zrušeno, proto dostanu výpověď a s ní i odstupné, ale pokud budu opět těhotná, může mi zaměstnavatel dát výpověď? Pokud mi zaměstnavatel nedá výpověď mám právo na odstupné i po další mateřské dovolené? Děkuji, Veronika

ODPOVĚĎ:
Pokud budete v době po návratu z rodičovské dovolené těhotná, zaměstnavatel Vám výpověď dát nemůže. Po skončení této druhé rodičovské dovolené bude situace stejná, jako po první rodičovské dovolené. Máte nárok na své pracovní místo, ale pokud zaniklo, můžete dostat výpověď pro nadbytečnost.