Byl jsem na brigádě jako pomocný dělník na stavbě. Při práci jsem spadl z lešení. V nemocnici mi řekli, že mám zlomená 4 žebra. Ohlásil jsem úraz na ÚP. Neschopenku jsem nechtěl, aby neměl problémy můj zaměstnavatel. Po dvou dnech jsem musel do nemocnice, můj zdravotní stav se zhoršil.

Byl jsem hospitalizován 6 dnů. Mohu žádat ušlou mzdu po firmě, která špatně postavila lešení? Úraz se mi stal 14.9.2011, dosud jsem práce neschopen. Lékařka ohodnotila mé zranění na 280 bodů. Děkuji, Josef

ODPOVĚĎ:
Pokud firma stavějící lešení pochybila při jeho stavbě a máte šanci to prokázat (nejedná se pouze o tvrzení), můžete vymáhat bolestné za způsobenou újmu za předpokladu, zda jste se po lešení pohyboval oprávněně. Pokud nemáte uzavřenou žádnou smlouvu ani dohodu se zaměstnavatelem, nestačí ústní dohoda o výkonu práce. A nebudete moci dotyčnou firmu žalovat.