Zaměstnavatel - příspěvková organizace, nadřízený orgán Magistrát. Já: recepční, úvazek 8 hod na platovém výměru. (platnost od 1.11.2015) Dlouhý (5 pracovních dnů) a krátký (2 pracovní dny) pracovní týden. Září-duben: 8-18 hod / květen-srpen: 8-19 hod. Mám 18 dnů dovolené, zdá se mně i kolegyním málo, je to tak v pořádku?

Původně v naší profesi bylo 25 dní dovolené - pracovaly jsme nepřetržitě 7 dnů a dalších 7 dnů pracovní volno. Po kontrole z inspekce úřadu práce provedena tato změna. Děkuji, Petra

ODPOVĚĎ:
Výměra dovolené je vpořádku, neboť neodpracujete každý týden pět dní v týdnu, ale v průměru 3,5 dní v týdnu (jeden týden 5 dní, druhý 2 dny). Pokud zaměstnavatel poskytuje při pětidenním pracovním týdnu dovolenou v rozsahu 25-ti dnů, pak Vy máte nárok na 18 dní (resp. 17,5 dne se zaokrouhlením nahoru).