Vlastním pozemek který jsem dostala 11/2012 darem - tehdy jako pole, k pozemku jsem zavedla IS (chtěli jsme stavět) a nyní jej prodávám. Peníze získané z jeho prodeje chceme použít na koupi bytu. Mohu tedy příjem osvobodit od daně z příjmu - napadlo mne že použiji peníze na uspokojení bytové potřeby. Děkuji, Lada.

ODPOVĚĎ:
Prodej pozemku nebude osvobozen od daně z příjmů. Osvobození se vztahuje pouze na příjmy z prodeje rodinného domu, jednotky, která nezahrnuje jiný nebytový prostor než sklep, komoru nebo garáž, včetně souvisejícího pozemku, pokud v něm měl prodávající bydliště méně než 2 roky a získané prostředky použije do jednoho roku na uspokojení bytové potřeby. Na nezastavěné pozemky se toto osvobození nevztahuje.