Počet stránek ve webu: 33.658

popis obrázku

Vaše bezplatná právní poradna
má nové logo a vzhled.
Původní vzhled webu byl tento:

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 258752592 / 0300 . Děkujeme! Financování poradny - info.

Mám nemovitost se skrytou vadou a v důsledku toho odstupuji od kupní smlouvy. Mohu při odstoupení od kupní smlouvy požadovat po prodávajícím jednak vzniklé náklady - odhad, poplatky na katastru, úroky z hypotéky, náklady na rekonstrukci a hlavně poplatek za mimořádnou splátku hypotéky? Děkuji, Karla

Manžel s Vodafone cca. 30.4.2013 telefonicky dohodl připojení k internetu na cca 3 dny přes mobilní telefon. Z komunikace s operátorem jsme nepochopili, že je třeba řešit platby prostřednictvím aplikace od Vodafone. Očekávali jsme tedy složenku. Vodafone nám po uhrazení 1. upomínky zasílá další upomínky a navyšuje částku.

Je možné se beztrestně a bez následků vyvázat z objednávky - ze strany poskytovatele služby. Příklad - byla mnou podepsána objednávka na určitou službu, kterou ale nejsem momentálně schopen poskytnout. Proto chci od objednávky ustoupit. Je v tom nějaký problém, jak správně postupovat?

V současné době (říjen 2013) mám s dcerou uzavřenou smlouvu o bezplatné výpůjčce mého bytu, jelikož zůstala sama se synem na mateřské dovolené, chtěla jsem jí pomoci, aby neplatila nájemné, jen poplatky spojené s užíváním bytu (energie, atd.).

Prosím Vás o radu jak dál postupovat při reklamaci opravy vozu. Je to cca 23 měsíců, kdy jsem já coby živnostník namontoval již bývalému kamarádovi, taky živnostníkovi, na jeho užitkový vůz, sloužící pouze k podnikatelským účelům (odvoz štípaného dřeva), novou spojku. Tehdy to byl z mé strany vstřícný krok, pomoc kamarádovi v nouzi.

Přítel koupil byt, do kterého se stěhujeme a budeme zde mít oba trvalý pobyt. Hypotéku platíme společně, proto by chtěl přítel napsat polovinu bytu na mě. Může takto učinit, i když je byt zastavený (kvůli hypotéce)? Pokud ano, chtěli bychom s převodem počkat minimálně 1 rok, abychom se vyhnuli darovací dani. Poté bychom měli patřit do II. kategorie (osoby žijící déle než 1 rok ve společné domácnosti). Jak se tato skutečnost prokazuje na finančním úřadu? Respektive jaké doklady Finanční úřad potřebuje? (Abych věděla, jaké dokumenty si po dobu toho jednoho roku shromažďovat.) Děkuji za odpověď. Adéla

Jestliže jsme v roce 2012 koupili pozemek a prodáme ho v roce 2014, s jakými poplatky a daněmi musíme počítat? Jestliže jsme v roce 2012 koupili pozemek a prodáme ho po více jak 5 letech, s jakými poplatky a daněmi musíme počítat? Jestliže koupíme v roce 2014 domek, s jakými poplatky a daněmi musíme počítat? Děkuji, Zdeňka

Daň z převodu bytu: mohu zaplatit daň z kupní ceny bytu po odečtení provize? Kupní cena 2.200.000 Kč a provize z toho 170.000 Kč je ve smlouvě viditelně rozdělena. Nerada bych platila daň z provize realitní kanceláře, která to daní jako příjem. Dle člena dozorčí rady Realitní komory by to šlo. Obracím se na Vás, zda to tedy ze zákonného hlediska je v pořádku.

Zákazník si zakoupí kuchyň v obchodním domě, zakoupí si dopravu a montáž v tomtéž OD (kterou však provádí externí firma), díl kuchyně poškozen, objednán nový, dojde od výrobce kuchyně řádně do 30 dnů prodejci, ten pak dá požadavek na opravu externí firmě (např. 3 dny před koncem lhůty), musí být vše i stou montáží do 30 dnů nebo je zde nějaká výjimka, prodloužení lhůty. Děkuji za odpověď, Petra.

V únoru roku 2010 jsme si nechali udělat kompletní rekonstrukci bytu od zhotovitele, který podniká na ICO. Máme s ním podepsanou řádnou smlouvu a také předávací protokol, kde je uvedená ještě jedna nedodělávka. Již jsme mu zaplatili konečnou částku. Po rekonstrukci došlo k reklamaci, kterou zhotovitel vyřešil, nedodělávku ale ne. Následně jsme reklamovali popraskanou zeď a požadujeme také dodělání nedodělávky uvedené v předávacím protokolu.