Počet stránek ve webu: 33.658

popis obrázku

Vaše bezplatná právní poradna
má nové logo a vzhled.
Původní vzhled webu byl tento:

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 258752592 / 0300 . Děkujeme! Financování poradny - info.

08/2012 kamarádka pořídila štěně středního knírače s rodokmenem. 12/2012 bylo zjištěno, že je pes hluchý (BAER test, 1000 Kč). Psa mají rádi, pořídili obojek schopný pomocí dálkového ovladače generovat vibrace (3000 Kč) a kamarádka absolvovala s pejskem výcvikové lekce (další cca 3000 Kč).

Chtěla jsem se zeptat jak postupovat podepsala jsem smlouvu o obchodním zastoupení, kde při odstoupení před koncem roční lhůty z mé strany je pokuta 50.000 Kč, od podpisu smlouvy se jednání protistrany výrazně změnilo, jsem nucená jezdit 300-400 km denně, navíc jsem posílaná na prodejny, kde zboží dlouhodobě od této firmy neodebírají od chvíle co jsem se ozvala, že tímto způsobem nejde spolupracovat mě nutí, abych odstoupila od smlouvy. Nemůžu ani vykonávat jinou činnost jsem vázaná firemními stanovami a v době od 7:00-17:00 hod. nesmím vykonávat jinou obchodní činnost. Celkově je smlouva psaná jako pracovně právní, ovšem pracuji na vlastní živnostenský list. Jsem bezradná smlouvu jsem podepsala poté co jsem 3 měsíce byla bez práce a marně sháněla zaměstnání, teď mi hrozí pokuta a k tomu mi neproplatili fakturu za březen. Lucie

Je možnost odstoupení od smlouvy s firmou ZEPTER International, kterou jsem uzavřela dne 5.4.2013? Zakoupila jsem na předváděcí akci této firmy čističku vody v ceně 16.990 Kč. Smlouvu jsem bohužel podepsala přímo na pobočce firmy ZEPTER v Ostravě - zde se konala i předváděcí akce samotná.

Ráda bych se informovala, zda-li je v pořádku a v souladu se zákonem, že je v internetovém obchodě možnost platby pouze předem na bankovní účet. Pokud ne, je možno vyžadovat 50% z ceny, zbylou část po zaslání zboží?

Vlastním nemovitost a žiji s přítelem 2009-2014, má zde i trvalé bydliště. Podílí se jak na údržbě nemovitosti a pravidelně přispívá na chod domácnosti. Ráda bych aby se stal spoluvlastníkem nemovitosti. Zatím nejsem rozhodnuta zda část nemovitosti daruji nebo zda bude výhodnější prodej podílu nemovitosti.

Existuje možnost zmírnění tvrdosti zákona v mém případě? Prodala jsem zdědený pruh pole (2712 m2), který leží uprostřed lánu. Prodala jsem ho dosud na něm hospodařícímu zemědělskému podniku za nabídnutou cenu 12,-Kč/m2. Řekla bych, že je jinak neprodejný k jinému účelu, než hospodaření, které je tam provozováno jako celek/lán.

Před necelými třemi lety jsme zakoupili novostavbu (je stále v záruce) a více než 2,5 roku řešíme s developerem problémy se špatnou střechou - voda prosakuje a pravidelně se objevují skvrny na omítce. Developer se k opravám staví vstřícně a spolupracuje, ale po letošní opravě se stav ještě více zhoršil a bylo nám řečeno, že už nevědí, v čem je problém. Byt potřebujeme prodat, ale s touto vadou ho nechceme nabízet. Co v této situaci můžeme dělat? Je možnost odstoupit i od kupní smlouvy? Zatím jsme problémy řešili telefonicky a emailem, dnes podáváme oficiální reklamaci. Děkujeme. Irena

Dá se z jakkékoliv smlouvy odejít do 14-ti dnů? Dne 4.4.2016 moje mamka uzavřela smlouvu s Svět zdraví. Zaplatila poplatek za služby 7500, -. První konzultace v rámci zaplaceného programu měla proběhnout až po 20.4. (Jídelníček apod.). Mamka 11.4. osobně na pobočce odstoupila od smlouvy.

V květnu 2009 jsme s přítelkyní koupili byt v developerem zrekonstruovaném objektu. Podle kupní smlouvy je dvouletá záruka na stavební vady. Při převzetí byl sepsán předávací protokol s pár nedodělky a během následujících pár měsíců se objevily další (některé většího rázu, jako nekvalitní dřevěná podlaha nebo nedostatečné odhlučnění bytu). Do dnešního dne jsme vše několikrát reklamovali u developera, proběhlo i pár schůzí developera se SVJ (ohledně reklamací), ale výsledek je nulový. Několikrát se sice byl u nás podívat a vždy "slíbil" nějaký termín opravy, jednou nám i podepsal seznam závad s odstraněním do 31.3.2010 ... ale nikdy se nic nestalo a developer nekomunikuje, tudíž mi asi nezbyde, než povolat na pomoc právního zástupce.
A tady bych chtěl požádat o radu Vás. Jaký bude asi nejlepší postup? Kontaktovat nejdřív právního zástupce, nebo si nejdřív sehnat znalecké posudky a řešit dále s developerem / právníkem? A jestli tyto náklady (posudek, právník) můžu vymáhat po developerovi? Norbert

Jsem muž v zaměstnaneckém poměru na HPP a navíc podnikám na živnostenský list VPP (nejsem plátce DPH). Mám malého syna a po narození druhého dítěte si přeji nastoupit na rodičovskou dovolenou, dále RD (pouze manželka by pobírala mateřskou + rodičovskou). Níže prosím o zodpovězení dotazů.

Přihlášení do webu