Počet stránek ve webu: 35.880

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 258752592 / 0300 . Děkujeme! Financování poradny - info.
Manželovi rodiče nám chtějí darovat řadový domek. Je možné, aby byl dům psaný na nás na oba a hradila by se v tomto případě nějaká daň a je vůbec dům tímto způsobem možné darovat? Pokud by byl dům darován pouze manželovi, platila by se nějaká daň a může mi on ihned darovat polovinu domu, aby jsme byli ihned oba zapsaní v katastru nemovitostí?

Máme u rodinného domku provedený již několik let hlubinný vrt (studnu). Voda se z něj používala zatím jen na dostavbu rodinného domu a na zalévání zahrady. Letos jsme dokončili stavební práce a chtěli připojit vodu do rodinného domu jako užitkovou. Se vším se při dostavbě domu počítalo a tak se vyměnilo čerpadlo ze studny za jiné a započali jsme s pracemi.

Oprávněnost či neoprávněnost užití zásady in dubio pro reo?: Na základě smlouvy o dílo u mne v bytě pracuje člověk, který dostal zaplaceno předem. Poté, co vykoná zlomek práce a nakoupí zlomek materiálu, přestane pracovat a zbytek peněz si neoprávněně ponechá. Odstoupím od smlouvy.

Jak správně do DPFO zapsat: HPP hlavním zdrojem příjmů - 12 měsíců, OSVČ takřka nevykonávána - vedlejším zdrojem příjmů - 12 měsíců. Příjmy ze závislé činnosti - 610226 CZK, pojistné zaměstnavatelem - 207482 CZK, základ daně - 817708 CZK, sražená daň - 97920 CZK, - záloha na daň celkem - 97920 CZK, bonusy - 0 CZK.

Mám problém s nezaplacenou fakturou za "dárek" v podobě žárovek za cca 3.600 Kč, které odmítám zaplatit, neboť se mi zdá protiprávní se takto obohacovat už jen z důvodu, že jsem nevyužila jejich služeb a dané žárovky jsem v pořádku, nepoužité, vrátila. 2.9.2015 bez ohlášení přišel do našeho bytu zástupce firmy LAMA energy, v té době již byl v Šumperku zakázán podomní prodej

Jaké je procento při placení daně z příjmu při prodeji nemovitosti? Pokud nemovitost prodám na splátky, budu platit jen z částky, kterou jsem skutečně přijala nebo z celé odhadní ceny? Kdo tento poplatek stanoví a do kdy musí být zaplacen? Děkuji, Leona

2001 mi bylo přes zaměstnavatele založeno kapitálové životní pojištění, vše běželo bez problémů. 2015 firma změnila majitele včetně účetní, která měla před měsícem kontrolu ze sociálního odboru městského úřadu, ta zjistila zřejmě nějaké nesrovnalosti a účetní nyní po mě požaduje doplácení zdravotního a sociálního pojištění od 1.1.2015.

Operátor si účtoval za 1,5 roku jednu službu dvakrát a reklamace mi byla zamítnuta. Mám tarif, kde mám k tarifu placený program pro 4 přítele v rámci Vodafone, tam jsem měla jedno telefonní číslo, které přešlo pod jiného operátora, ale nebyla jsem o tom nikým informována. Od té doby mi bylo účtováno volání mimo síť i tarif Přátelé.

Prosím Vás o radu. Již je tomu víc jak měsíc, co jsme u developera reklamovali vadnou elektroinstalaci (byt v novostavbě, zakoupen v květnu letošního roku). Tehdy nám bylo oznámeno, že reklamace bude předána stavební firmě k vyřízení. K dnešnímu dni se však vůbec nic nestalo. Kdo v našem případě zodpovídá za reklamaci - je to prodávající (tedy developer) ? Mám za to, že developer měl 30 dní na to zajistit opravu či nápravu. Je tomu tak? Děkuji, Petra

Rád bych se dotázal ohledně problému s revizorem. Zakoupil jsme si SMS jízdenku, ta následně přišla. Později jsem byl kontrolován revizory při výstupu z metra. Ten však SMS jízdenku nenašel v jeho přístroji a začalo dohadování. A rovněž nařčení, že jsem si jí mohl upravit atd. Navrhl jsem, že to můžeme jít rovnou řešit reklamací k nim na centrálu odmítli. Chtěl jsem odejít, OP jsem jim ukázat nechtěl. Musím revizorovi ukazovat občanský průkaz? Byl jsem donucen s nimi jít na Polici,. Policisté měli služebnu za rohem. Musím jít s revizory na Policii? Musím ukázat revizorovi na požádání občanský průkaz?