Počet stránek ve webu: 33.347

popis obrázku

Vaše bezplatná právní poradna
má nové logo a vzhled.
Původní vzhled webu byl tento:

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 258752592 / 0300 . Děkujeme! Financování poradny - info.

SVJ Vsetín Dukelská 1819 na shromáždění vlastníků rozhodlo o pronájmu nebytových prostor 3 provozovatelům internetu za roční úhradu 1.000,-Kč. Celkem tedy 3.000,- za rok. Toto shromáždění rozhodlo, že se částka nebude dělit mezi vlastníky, kterých je 52 a jednalo by se o částku 57,70 kč na jednoho vlastníka, a dá se do fondu oprav.

Koupila jsem si 25.5.2015 mobilní telefon Alcatel one touch 4022D Pixi 3 na prodejně I. SPACE v Ostravě. Po 14-ti dnech telefon přestal fungovat - přepl se sám do režimu letadlo. Režim letadlo nebylo možné vypnout. Dne 3.7.2015 jsem telefon reklamovala. Prodejce vyzkoušel přístroj a také mu nefungoval.

Přítel je živnostník a dělal stavební práce pro Společenství vlastníků byt. jednotek. Byla sepsána smlouva o dílo včetně VOP a cenové nabídky, která byla oběma stranami podepsána. Přítel práce dokončil, dílo předal, ale bohužel ústně a druhý den předal fakturu na Správu domu, která se tomuto Společenství stará o účetnictví a kam ho předsedkyně toho Společenství odkázala. Nyní je faktura už více jak měsíc po splatnosti a bytový dům nechce fakturu zaplatit s tím, že se jim to nelíbí a chtějí po něm, aby to opravil na vlastní náklady, i když to co mu vytýkají nebylo objednáno. Dílo provedl tak, jak bylo uvedeno ve smlouvě i v cenové nabídce. Poraďte mi prosím, jestli se dá s touto situací něco dělat. Může přítel po nich peníze vymáhat nebo případně dílo odstranit, když je to uvedeno ve VOP a i když bylo dílo předáno ústně? A musí se znalecký posudek řídit pouze stavebními norma mi nebo se hodnotí i to, jestli dílo odpovídá ceně? Děkuji za odpověď. Svatava

2.10.2015 jsme s přítelem zakoupili ojetý automobil od autobazaru. Bohužel se na něm objevila řada závad, které jsme při zakoupení nemohli zjistit. Dle informací prodejce mělo být bez dalších investic. Nyní by nás opravy vyšly přibližně na 70.000 Kč (cena vozu byla 150 000 Kč, 20.000Kč jsme do něj již investovali).

Mám na sebe napsaný nájem nebytových prostor (hudební zkušebna), nájem je 4.700 Kč, takže jsme celkem 4 kapely, aby jsme nájem mohli zaplatit. Založil jsem účet, na který každá kapela zaplatí poměrnou část nájmu a z tohoto účtu pak zaplatíme celý nájem za prostor pronajímateli, pokud něco zbyde, používáme to na opravu vybavení.

Kupuji byt a rád bych si ověřil, že na bytu nevázne žádná nájemní smlouva, abych nekoupil byt s nájemníkem. Majitel bytu samozřejmě tvrdí že ne. Pomůže mi nějak prohlášení prodávajícího v kupní smlouvě, že věc nemá právní vady dle § 499 Občanského zákoníku? Je zamlčená nájemní smlouva ke kupovanému bytu právní vadou?

Jsem OSVČ (nezávislé finanční poradenství). Smlouvu o obchodním zastoupení se společností Akro mám od 07/2011. 04/2014 jsme podepisovali novou (údajně z důvodu nového občanského zákoníku). Jde mi o ukončení vztahu s Akro.   V nové (04/2014) smlouvě mám napsané:

31.7.2014 jsem zakoupila přes internetový obchod Baťa vycházkové kožené polobotky (bez podpatku) za 979 Kč. Boty seděly na mou nohu. Boty jsem nosila den a půl. Totálně se mi zbortila podešev - u levé více, u pravé méně, chodidla se mi propadala dovnitř (jako bych šmajdala). Došlo k odření kůže u podrážky. V botách se nedá chodit.

Jak je to přesně se 14ti denní lhůtou, která zákazníkovi umožňuje vrátit zboží bez udání důvodu? Jestliže zákazník chce této 14ti denní lhůty využít a vrátit zboží nakoupené v internetovém obchodě, je povinen toto zboží odeslat tak, aby bylo danému e-shopu dodáno do zmíněných 14ti dnů od převzetí zásilky?

Po smrti našeho bratra jsme se s mojí sestrou stali jedinými majiteli rodinného domu. Vzhledem k tomu, že žádný z nás neměl o dům zájem a nebylo v našich možnostech se o dům starat, zvolili jsme možnost prodeje. Nyní máme zaplatit daň z převodu nemovitosti. Vzhledem k tomu, že částka získaná prodejem je naším příjmem a bude zdaněna v rámci daně z převodu nemovitosti, jsme povini zaplatit z části, kterou jsme získali dědictvím po bratrovi, daň z příjmu?

Přihlášení do webu