Počet stránek ve webu: 32.697

popis obrázku

Vaše bezplatná právní poradna
má nové logo a vzhled.
Původní vzhled webu byl tento:

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 258752592 / 0300 . Děkujeme! Financování poradny - info.

Mám dotaz k povinnému zavedení EET pro tržby v obchodě od 13.2017. Máme s. r. o., která má mimo jiné v obchodním rejstříku činnost 431 Zprostředkování velkoobchodu a velkoobchod v zastoupení 46900 Nespecializovaný velkoobchod 47 Maloobchod. Pokud ve skutečnosti maloobchod neprovozujeme a u velkoobchodu jsou veškeré platby bezhotovostní, je přesto povinnost mít EET?

Dne 7.2.2012 jsem na předváděcí akci BECK CZECH uzavřela kupní smlouvu na předváděné zboží. Část zboží jsem si odvezla, část mi měla být doručena následující den technikem, který si měl zároveň převzít částku 5000,- Kč. Měla to být první platba z celkových 30.000,- Kč, ostatní jsem měla postupně splácet.

Mohu darovat podíl na nově zakoupeném bytu, u kterého je v katastru zapsané břemeno - banka kvůli hypotéce - nebo to lze až po splacení hypotéky a výmazu břemene? Musí banka s darem souhlasit? Jakou formu má důkaz o tom, že žijeme ve společné domácnosti 10 let, aby byl obdarovaný osvobozen od placení daně z nabytí nemovitosti?

Jsem lékařka v důchodu a chtěla bych provádět poradenství a poskytovat pacientům odborné rady. Nebudu pacienty vyšetřovat, předepisovat léky a ani nic podobného. Můžu to provádět tzv. na živnosťák?

Jsem osoba bez zdanitelných příjmů, sám si platím zdravotní pojištění. Můžu si soustavně, dlouhodobě vydělávat na smlouvu o dílo aniž bych z toho musel odvádět daň? Měsíčně si nevydělám víc než 10tis tzn. že 15% srážkovou daň odvádí už plátce. Děkuji, Jindřich.

Chtěla bych se zeptat na roční vyúčtování daní. Za rok 2007, kdy jsem byla hlášena na úřadu práce již bez podpory, bylo odevzdané potvrzení z úřadu práce manželem u svého zaměstnavatele, že jsem měla výdělek pouze za jeden měsíc v roce a to z rekvalifikace asi 5 000 Kč. Při vyúčtování daní v r. 2008 dostal manžel vráceno na daních - uvedu přibližně za oba celkem asi 500 Kč. Přibližně stejné to bylo i za rok 2008 v r. 2009.
Nyní za rok 2009, kdy jsem byla v domácnosti, na ÚP hlášena už ne a platila jsem si zdravotní pojištění, manžel v r. 2010 při vyúčtování daní dostal vráceno za oba celkem asi 25.000 Kč. Není mi jasné, proč je rozdíl vrácených daní víc jak 20.000 Kč mezi tím, jestli jsem hlášena na ÚP nebo v domácnosti, když jsem celou dobu bez příjmů. Nebo bylo něco špatně? Monika

Chtěli bychom s manželkou darovat synovi nemovitost. Prosím o informace. 1) Zda se při "Darovací smlouvě" platí daň, či jiné poplatky a zda je nutný odhad, (dle jakých předpisů). 2) Zda lze zřídit věcné břemeno ve znění cca: A) S darem mohou dárci nakládat dle svého uvážení až do jejich úmrtí.

08/2010 jsem zakoupil nový Ford Mondeo 2.2 TDCi Titanium S. K dnešnímu datu je tedy v provozu něco málo přes rok a mám problém stále s jednou věcí, kterou stále uplaňuji na reklamaci:
- na cca 4000 km - oznámení auta Service oil = uznaná reklamace, výměna oleje a filtru

Rodiče žijí v domku, jejich dcera s manželem a dítětem bydlí v podnájmu v bytě 3+1. Jeden pokoj obývá jajich kamarád (je to vzdálený příbuzný) a tím jim pomáhá s placením nájmu. Rodiče kupují ve stejném městě byt do osobního vlastnictví, také 3+1. Na 6 let mají hypotéku, měsíčně budou splácet 31 000 Kč.

Mám třetinový podíl ve firmě (s. r. o.), kterou jsme založili společně s dvěma kolegy. Oba mají také třetinový podíl. V dané firmě pracuji na zaměstnanecký poměr. Nejsem jednatel, jednatelé jsou dva mí kolegové. Jsem programátor a starám se o technickou stránku firmy. Kolegové jsou obchodníci, takže řeší veškeré finance, včetně mezd.

Přihlášení do webu