Prodáváme s bývalým manželem náš rodinný domek a zájemce je právnická osoba. Je v tomto případě nějaké přísnější opatření, resp. povinnost ke kupní smlouvě dokládat daňová přiznání a podobně? Smlouvu bychom zařizovali pouze s právníkem a bez realitní kanceláře. Děkuji za odpověď. Olivie.

ODPOVĚĎ:
Ne, žádné přísnější opatření zde není. Je jedno, zda je kupující fyzická nebo právnická osoba. Pokud by byla dělána úschova kupní ceny, pak by jen advokát vyžádal po kupujícím nejspíš detailnější informace kvůli předpisům o legalizaci výnosů z trestné činnosti. Ke kupní smlouvě doporučuji přiložit výpis z obchodního rejstříku a ohlídat oprávnění jednatele smlouvu podepsat.