Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.068.798

Snížení platu, mzdy a osobního ohodnocení v době dovolené - může to zaměstnavatel udělat?

1 odpověď

Dobrý den,
může zaměstnavatel při čerpání dovolené snížit nejen osobní ohodnocení ale i základní plat.
Děkuji.

Dobrý den,

čerpání dovolené není důvodem pro snížení základního platu ani osobního ohodnocení. Osobní ohodnocení je možné odebrat či snížit jen pro absenci či zhoršení splňování kritérií, pro které může být podle zákona obecně přiznáván. Jestliže Vám tedy zaměstnavatel podle § 131 zákoníku práce jednou přiznal osobní příplatek za např. plnění většího rozsahu konkrétních pracovních úkolů, pak Vám jej může snížit jen v případě snížení počtu těchto pracovních úkolů.