Jak se postupuje v případě vymazání s. r. o. z obchodního rejstříku? Proběhl konkurs, ten byl ukončen, insolvenční správce byl zproštěn funkce po skončení řízení, zápis v rejstříku byl ukončen. Už jsou to dva roky a já teď nevím, jestli mám podat nějaký návrh na výmaz, stala se někde chyba nebo jestli to stále probíhá?

Na justici.cz je to vedeno jako skončená věc, ale firma dle údajů obchodního rejstříku stále existuje. Mohu popřípadě poslat více informací. Děkuji za odpověď. Vítězslava.

ODPOVĚĎ:
V daném případě musíte podat k rejstříkovému soudu návrh na výmaz společnosti. Formulář k výmazu naleznete na www.justice.cz, k tomu musíte doložit usnesení o zrušení konkurzu a účetní závěrku vypracovanou ke dni tohoto rozhodnutí. Za výmaz nic nehradíte, návrh pouze podáte k soudu, u něhož je společnost zapsána soud ji vymaže.