Koupila jsem od státu stavební parcelu. Po zaměření bylo zjištěno, že část zasahuje do nesprávně vyježděné polní cesty. Z městského úřadu mi bylo sděleno, že tuto cestu musím zachovat, čímž vlastně přijdu o část parcely. Mohu MÚ žádat, aby cesta byla vytyčena správně a můj pozemek byl v plném rozměru zachován?

Nebo musím přijmout podmínky MÚ, jako: věcné břemeno, prodej městu, pronájem apod. Děkuji, Jaromíra

ODPOVĚĎ:
Podmínky, které MÚ stanovilo, přijmout nemusíte. Doporučuji věc řešit se stavebním úřadem, případně s krajským úřadem jakožto jeho nadřízeným. Je však možné, že již došlo k vydržení práva cesty. Poté by MÚ mohl požádat soud o věcné břemeno, samozřejmě za úplatu.